شراگ دمبل

شراگ دمبل یکی از حرکات بسیار مناسب و موثر برای تقویت عضلات کول و ناحیه بالایی ذوزنقه است. این حرکت را می توانید با دمبل، هالتر یا سیم کش داخل باشگاه انجام دهید.

این حرکت را می توانید در منزل قفط با ۲ عدد دمبل انجام دهید. در این حرکت شما امکان جا به جایی وزنه سنگین را دارید پس از سنگین نترسید و برای رشد عضلات کول خود استفاده کنید.

تکنیک اجرای صحیح این حرکت:

  1. دست ها کاملا صاف باشد و آرنج اصلا خم نباشد.
  2. دست ها کنار بدن باشد و از بدن فاصله نگیرد.
  3. کتف ها را از بغل بدن کامل بالا بیاورید و به آرامی پایین ببرید.
  4. هنگام بالا آوردن نفس را تخلیه کنید و هنگام پایین آوردن نفس بگیرید.

مزایای این حرکت:

  1. استفاده از وزنه های سنگین تر
  2. فشار بسیار مناسب به عضله ذوزنقه و کول
  3. نیاز به ۲ عدد دمبل و امکان اجرای آن در منزل
  4. این حرکت دارای حرکات جایگزین بسیاری است و شما می توانید برای رشد بیشتر عضلات کول خود از انواع مختلف تمرینات آن استفاده کنید.

معایب این حرکت:

  1. این حرکت برای کسانی که دچار آسیب دیدگی کتف و سرشانه هستند توصیه نمی شود و برای انجام آن حتما باید از مربی و متخصص ورزشی درباره ی نحوه اجرا آن سوال کنید.
  2. این حرکت برای خانم هایی که دوست ندارند عضلات کول توسعه یافته ای داشته باشند توصیه نمی شود به دلیل این که اکثر خانم ها از داشتن عضلات کول دوری می کنند.

این حرکت را می توانید با حرکاتی نظیر کول هالتر یا همون شراگ هالتر، کول سیم کش به صورت تک دست ( کول سیم کش دست جمع را به علت احتمال گیر افتادگی تاندون توصیه نمی کنیم) جایگزین کنید. اگر این حرکت را با هالتر بخواهید انجام دهید هالتر را باید مقابل بدن خود بگیرید زیرا اگر هالتر پشت بدن شما باشد قسمت پایین تری از عضله ذوزنقه شما درگیر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق سایت متعلق به محمد رضا امانی می باشد
طراحی سایت و سئو توسط پنتاما